Admission Test & Results

ADMISSION OPEN



Plus one admission started. Courses offered:

  • English, Physics, Chemistry, Mathematics, Biology
  • English, Physics, Chemistry, Mathematics, Computer Science/ Informatics Practices
  • English, Physics, Chemistry, Biology, Computer Science/ Informatics Practices
  • English, Accountancy, Business Studies, Economics, Computer Science/ Informatics Practices

Plus One Admission Test Result (10 April, 2018)

 
       

BIOLOGY BATCH

Sl No

ID No

NAME OF THE CANDIDATE

 

1

3002

FATHIMA NAZEER

 

2

3003

DILSHA YOUSEPH

 

3

3024

ELANA MARTIN

 

4

3007

MALAVIKA M

 

5

3012

TOM JAISON

 

6

3005

JAMSHIYA SIYAD

 

7

3023

ALAN JOHN WILSON

 

8

3001

AMEENA K N

 

9

3010

PARAVATHY RAJESH

 

10

3014

ANSALNA 

 

11

3022

NOOPA PRASANTH

 

12

3016

RONA PETER

 

13

3013

SANDRA JOSE

 
       

COMMERCE BATCH

Sl No

ID No

NAME OF THE CANDIDATE

 

1

3021

GEORGE SHAITUS

 

2

3017

ARYA JAYAN

 

3

3008

ARNOLD JOHNSON

 

4

3019

SANJAY S KANDIRICKAL

 

5

3020

ARUNIMA JAISON

 

6

3015

LEEMA ROY

 

7

3018

THOMAS KUNCHERIA

 

8

3006

DARON LEO BAIJU

 

9

3011

JERRY SEBASTIAN

 
       




 

Admission Results 2018

The following students have been qualified for Admission. 

Class I

 

 

 

 

S No

Name of The Candidate

 

 

 

 

1

Anns Rose Viju

 

 

 

 

2

Eshan Suneer

 

 

 

 

3

Aadhi Rexon

 

 

 

 

4

Ishan Nahas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Class II

 

 

 

 

S No

Name of The Candidate

 

 

 

 

1

Rahel Eby

 

 

 

 

2

Agnal Laiju

 

 

 

 

3

Angelin Sunish

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Class III

 

 

 

 

S No

Name of The Candidate

 

 

 

 

1

Fiona Rossa Jijo

 

 

 

 

2

George S Thomas

 

 

 

 

3

Ananya Laiju

 

 

 

 

4

Don Mathew

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Class V

 

 

 

 

S No

Name of The Candidate

 

 

 

 

1

Maria Boby

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Class VI 

 

 

 

 

S No

Name of The Candidate

 

 

 

 

1

Ehaan Nahas (IV)

 

 

 

 

2

Rithika Anilkumar

 

 

 

 

3

Haripriya Murali (IV)

 

 

 

 

4

Amit Lijo

 

 

 

 

5

Jumana Ziyad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Class VII 

 

 

 

 

S No

Name of The Candidate

 

 

 

 

1

Devananda S

 

 

 

 

2

Hridya Sanoop

 

 

 

 

3

Adithya Sudhakaran

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Class VIII

 

 

 

 

S No

Name of The Candidate

 

 

 

 

1

Aayush S Pillai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Class IX

 

 

 

 

S No

Name of The Candidate

 

 

 

 

1

Uthara Sanjayan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plus One Admission Test Result (02 April, 2018)

 

 

 

 

BIOLOGY BATCH

Sl No

ID No

NAME OF THE CANDIDATE

 

1

1029

ALEENA TOMY

 

2

1027

ELIZABETH B OTTACKAL

 

3

1038

AMITH DOMY

 

4

1006

CLARIS ALEX

 

5

1039

RIYA JOSHY

 

6

1057

NAVYA SHIJI

 

7

1035

ABRAHAM JOSEPH JUBIL

 

8

1001

ROCHELLE G ALANI

 

9

1058

NAVANEETHA J MOHAN

 

10

1002

MICHELLE G ALANI

 

11

1059

ANGELENE ROSE ANTONY

 

12

1090

ALTHAF MUHAMMED

 

13

1014

NIYA JOBY

 

14

1028

NASRIN NAVAS

 

15

1043

ALEN JINSON

 

16

1011

ANANYA SATHYAN

 

17

1007

EDWIN ROY

 

18

1010

CATHERINE GEORGE

 

19

1015

MEGHA NAIR

 

20

1016

MEERA NAIR

 

21

1018

ELCITTA JOSE

 

22

1019

ARCHANA ANOOP

 

23

1033

VARSHA R NAIR

 

24

1044

VANDHANA R KRISHNA

 

25

1045

SANA SHAMSUDHEEN

 

26

1046

SIYA BASHEER

 

27

1047

ANN MARIA REJI 

 

28

1048

LAYA BINNY

 

29

1054

GOPIKA RADHAKRISHNAN

 

30

1061

ASWATHY MURALI

 

31

1064

KEVIN SEBASTIAN

 

32

1070

SEIRRA ANN SAJI

 

33

1071

AKSHARA SANTHOSH

 

34

1074

SONA BINU

 

35

1075

SONA BABU

 

36

1085

CAROL ANN JOSEPH

 

37

1086

NIYA S KAPPEN

 

38

1087

NEHLA KASSIM

 

39

1088

ASHIK MUHAMMED PS

 

 

 

 

 

COMMERCE BATCH

Sl No

ID No

NAME OF THE CANDIDATE

 

1

1003

RITHIKA ANILKUMAR

 

2

1052

LIYA JERRY

 

3

1004

JERRY SEBASTIAN

 

4

1013

KISHOR ROY

 

5

1009

HARISANKAR A

 

6

1020

ALEENA RAFEEQ

 

7

1022

NISSI SHAJU

 

8

1023

TOMSY BABU

 

9

1025

AISWARYA G

 

10

1032

DEVIKA ANIL

 

11

1036

ANNA MARIA SAJU

 

12

1040

JOSENA JOHNSON

 

13

1041

KAVYA AJI

 

14

1042

JOMIA THERES JOYSON

 

15

1051

ARJITH GURUDAS

 

16

1056

SURAJ SEBY JOSEPH

 

17

1063

HARITHA KRISHNAN 

 

18

1067

SAAHIL RIZVIL

 

19

1072

R KAVYA

 

20

1076

CHRISTEENA JOSE

 

21

1077

AJMI ANSAR

 

22

1078

ANJOE JOSE

 

23

1079

SAJNA M THAJUDHEEN

 

24

1081

NOYEL GEORGE

 

25

1084

NIKITHA SHIJI

 

26

1017

BINS BINU

 

 

 

 

 

COMPUTER SCIENCE BATCH

Sl No

ID No

NAME OF THE CANDIDATE

 

1

1060

VISHNUPRAKASH

 

2

1089

SHINON SOY

 

3

1053

TONY SEBASTIAN

 

4

1008

ROHAN BENNY

 

5

1012

ELVIS J KOCHUMUTTAM

 

6

1021

NINA CIBY

 

7

1037

ABHILASH JOSE

 

8

1049

KEVIN BINU 

 

9

1068

DENNIS JOSE

 

10

1080

DHILNA RAZAK

 

11

1082

JAMES JENNY

 

12

1034

ROBERT BIJU

 

 

 

 

 




 

Updated on: 10 Apr 2018